Kontakt os

Vi har samlet nogle af de oftest stillede spørgsmål og svar vedrørende Tandem t:slim X2 insulinpumpen og Dexcom G6 her. Har du spørgsmål, som ikke besvares her, er du meget velkommen til at kontakte os via mail info_dk@rubinmedical.dk

  • Tast 1 – Bestilling/Ordre
  • Tast 2 – Kundesupport og teknisk support


Vi tilstræber udelukkende at tilbyde førsteklasses produkter sammen med den bedst mulige service døgnet rundt. Vi stræber efter at være det mest trygge valg, når det gælder behandlingen af diabetes. Vi har hjertet med i vores arbejde, og vi sætter altid kundens behov først. Det kan være svært at leve med diabetes, og vi ved, at det påvirker mange af livets dagligdags situationer. Derfor tager vi os tid til at svare på dine spørgsmål, når du kontakter os.

Hvordan vil du gerne have svar på dine spørgsmål?

Du kan ringe, maile, læse her på hjemmesiden eller måske endda komme ind til os på kontoret, som du finder i Malmø (Limhamn). Det er vores mål, at du får et hurtigt svar, så du kan føle dig tryg og sikker.

Vi anstrenger os altid lidt mere!

Kundeservice
Vores kundeservice hjælper gerne, hvis du har spørgsmål til din insulinpumpe, CGM eller andre af vores produkter, 70 27 52 20.

Bestilling af varer
Du kan bestille varer via vores hjemmeside shop.rubinmedical.dk, pr. mail: ordre@rubinmedical.dk, eller via kundeservicetelefonen. Her kan du også få besvaret eventuelle spørgsmål til en bestilling.

Softwareopdateringscertifikat
Når du har gennemført webuddannelsen, bedes du sende os dit godkendte certifikat via e-mail til certifikat@rubinmedical.dk

Øvrige spørgsmål
Teknisk pumpesupport: 70 27 52 20

Åbent døgnet rundt, året rundt

Teknisk pumpesupport
Vores ambition er, at din insulin levering via pumpen skal kunne ske uden afbrydelse.

Besøg os!
Krossverksgatan 7B
216 16 LIMHAMN
SVERIGE

Postadresse hovedkontor:
Rubin Medical AB
Box 30044
200 61 LIMHAMN
SVERIGE

Postadresse Rubin Medical Aps:
Rubin Medical Aps
Postboks 227 0900
København C


Medarbejdere

Hej! Det er os, der arbejder hos Rubin Medical i Danmark.

Vi er til for dig – tøv ikke med at kontakte os. Du finder vores funktioner og kontaktoplysninger herunder.

Lone Rosenvang Mathiesen

Produktspecialist

Region Nordjylland, Midtjylland og Syddanmark

+45 53 50 25 62

lone@rubinmedical.dk

Lene Walther Johannesen

Produktspecialist

Region Hovedstaden og Sjælland

+45 23 28 81 44

lene@rubinmedical.dk

Thomas Lambarg

Produktspecialist

+45 6098 8768

thomas@rubinmedical.dk

Linda Axelsen

Field Based Product Manager, Danmark

+45 60 98 73 91

linda@rubinmedical.dk

Rikke Fosgaard Fog

Country Manager, Danmark

+45 24 88 60 63

Rikke@rubinmedical.dk

Annelie Krassow-Persson

Kundesupport

+46 40-36 03 41

Anneliekp@rubinmedical.se

Sigurbjört Eriksson

Udbudsassistent

+46 40-360 346

sigurbjort@rubinmedical.se

Carolina Olsson

Produktchef

+46 40-630 26 28

carolina@rubinmedical.se

Sabina Sjöberg

Medical Liaison Manager

+46 40-360 340

sabina@rubinmedical.se

Emina Ibrahimbegovic

Director of Business Development & Operations

+46 70-568 48 03

emina@rubinmedical.se

Bo Karlsson

Lagerchef

+46 40-51 06 44

bo@rubinmedical.se

Shqiponja Tafilaj

Lager

072-401 47 61

shqiponja@rubinmedical.se

Max Sundin

Lager

+46 720-80 34 65

max@rubinmedical.se

Annika Ekström

Økonomichef

+46 40-36 03 43

annika@rubinmedical.se

Karl-Johan Öhman

Adm. Direktør

+46 702-61 30 10

karl-johan@rubinmedical.se

Christel M Persson

Senior Executive Administrator/HR

+46 40-51 06 43

christel@rubinmedical.se
KONTAKT OS

Vi er her for at hjælpe dig, kontakt os venligst